Podsumowanie Econverse 2022

Zobacz aftermovie

Econverse na PGE Narodowym

Econverse 2022 odbyło się w czerwcu 2022, na słynnym PGE Narodowym. Przez 3 dni 100 najzdolniejszych biznesowo młodych Polek i Polaków, wybranych spośród ponad 500 aplikacji, poprzez sportową rywalizację, razem z gwiazdami świata biznesu stworzyło 20 unikalnych pomysłów na startupy m.in w sektorach startups4ukraine, fintech czy e-commerce.
Econverse 2022 odpowiada na braki w polskiej edukacji, dając młodzieży możliwości rozwoju praktycznych umiejętności biznesowych.

Zdjęcia Econverse 2022

Galeria zdjęć

EconverseEconverse

"Sądzę, że każdy, kto jako młody uczeń myśli, aby zostać przedsiębiorcą w przyszłości powinien przyjechać na kolejną edycję Econverse."
Współzałożycielka InStreamly
Wiktoria Wójcik

Zwycięzcy Econverse 2022

Pierwsze Miejsce

Zwycięzcy Econverse 2022 wypracowali aplikację Colloportus. Ma ona odpowiadać na brak świadomości tego gdzie, kiedy, przez kogo i na jak długo przechowywane są prywatne dane. Przez to, że na początku korzystania z portalu mało kto zapoznaje się z regulaminem, media społecznościowe są mniej bezpieczne i transparentne. Colloportus dzięki zastosowaniu AI informowałby użytkownika o wszelkich kontrowersyjnych zapisach w regulaminie. Wizją tej firmy jest uczynienie internetu bardziej bezpieczną przestrzenią, wolną od nadużyć.
Startup Freebook tworzy platformę z e-bookami, do których użytkownik posiada darmowy dostęp. Model polega na tym, że użytkownikowi, co kilka stron, wyświetlają się reklamy. Dzięki temu zmniejsza się bariery finansowe, a większa ilość osób ma dostęp do edukacji i rozrywki dla wszystkich. Aplikacja dociera także do ludzi, którzy zwykle nie czytają książek, gdyż wiązałoby się to z większymi kosztami i poświęconym czasem, a w ten sposób mogą wypróbować wiele ciekawych tytułów. Członkowie zespołu mówią: "Dzięki zapełnieniu tej luki rynkowej promujemy czytelnictwo w Polsce."

Drugie Miejsce

Trzecie miejsce

Employme to kolejna drużyna, która zajęła prestiżowe miejsce na startupowym podium! Pomysł tej drużyny dotyczy problemów związanych z wejściem na rynek pracy. Po pierwsze bazuje na narzędziach eliminujących problem dyskryminacji, tak by kandydaci byli oceniani wyłącznie przez pryzmat kompetencji. Dodatkowo w aplikacji, będą dostępne spersonalizowane ścieżki kariery, które będą pomagać kandydatom dokształcić się się na konkretne stanowiska. Firmy, które prowadzą rekrutację, będą dobierały poszukiwany profil kandydata za pomocą interaktywnego formularza.

aplikuj na
 Econverse Cup

Aplikuj
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram