Econverse Cup 2023 Warszawa - kto zdobył bilet do Wielkiego Finału?

W dniach 20-21 października, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie stała się areną dla młodych, ambitnych umysłów z całej Polski, dzięki pierwszym eliminacjom regionalnym Econverse Cup 2023. W tym wyjątkowym wydarzeniu, utalentowana młodzież zmierzyła się w rywalizacji startupowej, prezentując swoje innowacyjne koncepcje biznesowe. Na tle 12 zespołów szczególnie wyróżniły się grupy z sektorów Sustainability, Future of Work and Education oraz Fintech.

 

Zwycięzca eliminacji, Fungenius, zaprezentował przełomową metodę uprawy grzybów, wykorzystując fusy z kawy i karton jako podłoże. Ta zrównoważona praktyka nie tylko wspiera ideę zrównoważonego rozwoju, ale także przekształca odpady w wartościowe produkty. Wizja Fungeniusa sięga dalej, obejmując współpracę z lokalnymi kawiarniami, aby tworzyć unikalne kawy z dodatkiem grzybów o właściwościach prozdrowotnych i prokognitywnych. “Fungenius to więcej niż marka; to nasza misja połączenia zabawy z odkrywaniem geniuszu grzybów. Chcemy pokazać, że grzyby mogą być nie tylko smaczne, ale i genialne w swojej prostocie i korzyściach dla zdrowia oraz środowiska. To nasza wizja: Grzybnie, Smacznie, Genialnie i Zdrowo” - mówią zwycięska drużyna.

 

Z drugiego miejsca do finału awansowało Pretjum - zintegrowana platforma do zarządzania, automatyzacji i optymalizacji strategii cenowej w firmie. Dzięki wykorzystywaniu danych firmowych i rynkowych ma pomagać firmom w odpowiednim doborze cen sprzedawanych produktów i usług.

 

Trzecie miejsce zajęła aplikacja SoundED, która łączy muzykę, naukę i technologię, aby zrewolucjonizować proces uczenia się. Dzięki personalizacji materiału edukacyjnego i preferencji muzycznych użytkownika, SoundED tworzy spersonalizowane piosenki edukacyjne, sprawiając, że nauka staje się bardziej efektywna i przyjemna. Aplikacja odpowiada na oczekiwaną przez wielu możliwość nauki w dowolnym momencie. Jak mówią: ‘Nasze motto “Music that educates, beats that captivate” idealnie opisuje nasz start-up”.

 

Po dwóch dniach intensywnej rywalizacji, pierwsze eliminacje regionalne Econverse Cup 2023 w Warszawie dobiegły końca, pozostawiając nas z wizją przyszłości kształtowanej przez młode, innowacyjne umysły. Od przełomowej uprawy grzybów przez Fungenius, przez rewolucję w strategiach cenowych Pretjum, po edukacyjną siłę muzyki SoundED – każdy z finalistów pokazał, jak ambitne pomysły mogą zmieniać świat.

 

To dopiero początek tej ekscytującej podróży. Te pierwsze eliminacje dały przedsmak tego, co czeka na nas w grudniu. Finaliści już teraz przygotowują się do dalszej walki o tytuł najlepszego startupu. Z niecierpliwością oczekujemy na grudniowy finał, gdzie zobaczymy, jak rozwinęły się te innowacyjne projekty.

Zapisz się na Newsletter

Zapis na newsletter - pion

Econverse Cup 2023 na ostatnim etapie rywalizacji startupów

Od października młodzież z całej Polski rywalizowała ze sobą w czasie eliminacji regionalnych Econverse Cup 2023. W tym intensywnym czasie spotkaliśmy się w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu, żeby wyłonić najlepsze drużyny. W ten sposób wybraliśmy znakomite idee startupowe, które zmierzą się ze sobą w Wielkim Finale już 15 grudnia!   Tego dnia gościć będzie […]
Czytaj więcej

Econverse Cup 2023 Warszawa - kto zdobył bilet do Wielkiego Finału?

W dniach 20-21 października, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie stała się areną dla młodych, ambitnych umysłów z całej Polski, dzięki pierwszym eliminacjom regionalnym Econverse Cup 2023. W tym wyjątkowym wydarzeniu, utalentowana młodzież zmierzyła się w rywalizacji startupowej, prezentując swoje innowacyjne koncepcje biznesowe. Na tle 12 zespołów szczególnie wyróżniły się grupy z sektorów Sustainability, Future of […]
Czytaj więcej
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram